Warszawa

W Warszawie odbędą się półfinały konkursu Odysseus II

W dniach 4-7 czerwca 2017 r. Centrum Badań Kosmicznych zorganizuje w Warszawie półfinały konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej Oddysseus II. Finaliści krajowej edycji konkursu z Polski, Litwy, Łotwy, Francji oraz Grecji, spędzą w Warszawie cztery dni pełne zajęć związanych z kosmosem. Nagrodą dla zwycięzcy będzie przejście do finału konkursu w Tuluzie i walka o wyjazd do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej (kosmodrom Kourou) oraz staże w sektorze kosmicznym.

Wykłady popularne w cyklu "Spotkania z Astronomią" - Jesień 2015

Zobaczcie program jesiennych "Spotkań z Astronomią" Wykłady są wygłaszane w poniedziałki, w okresie od października do czerwca, o godzinie 17:00, w dużej sali wykładowej Centrum Astronomicznego w Warszawie. Wstęp wolny!

W sobotę Akademia PSPA i Studencka Konferencja Astronautycza

Polish Space Professionals Association oraz Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsza edycję Akademii PSPA i Studenckiej Konferencji Astronautycznej.

Mobilne planetarium na warszawskiej Białołęce

Gimnazjum nr 123 na warszawskiej Białołęce ciszy się nowym mobilnym planetarium. Zakup zrealizowano w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015. Może warto pomyśleć o podobnym prezencie dla swojej szkoły? Budżet Partycypacyjny na 2017 czeka.

Wojny Światów - przegląd filmów science–fiction i mobilne planetaria

W warszawskim iluzjonie trwa przegląd filmów science-fiction oraz pokazy astronomiczne w mobilnych planetariach. Impreza potrwa do 10 października.

30 maja „Kosmos” zagości na Zielonej Białołęce

30 maja br. w Zespole Szkół nr 43 w dzielnicy Zielona Białołęka w Warszawie odbędzie się piknik naukowy pt. „Kosmos wokół nas”. Fundacja Edukacji Astronomicznej i Centrum Badań Kosmicznych PAN przygotowały ciekawy program na „randkę z Kosmosem” dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Subscribe to RSS - Warszawa